Medycyna Osteopatyczna

Terapia osteopatyczna poprzedzona jest kompleksowym badaniem, które pozwala określić źródło dolegliwości. Opiera się o manualne techniki leczenia, które niwelując nieprawidłowe napięcia, wspomagają mechanizmy autoregulacji organizmu. Forma terapii skupiona na poszukiwaniu zdrowia w pacjencie i jego środowisku. Świetnie sprawdza się w terapii złożonych i trudnych przypadków, zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym.

Kiedy wybrać tę formę terapii?

Jak wygląda wizyta w Health Point?

Wizytę rozpoczyna wywiad, który zwykle składa się z kilku części i pozwala terapeucie lepiej poznać Ciebie i środowisko, w którym na co dzień funkcjonujesz. Wśród pytań pojawią się takie, które będą nawiązywać do zgłaszanych przez Ciebie problemów, ale mogą się też pojawić pytania pozornie niezwiązane z dolegliwościami. To ważne, by możliwie kompleksowo poznać historię chorobową pacjenta, by nakreślić możliwe przyczyny, ale także w celu wykluczenia potencjalnych zagrożeń i przeciwwskazań do terapii. 

Kolejnym krokiem jest badanie oparte o wizualną ocenę pacjenta, badanie manualne, funkcjonalne i testy specjalne. Mówiąc prościej, terapeuta oceni jak kształtują się napięcia w Twoim ciele, gdzie zaznaczają się w największym stopniu, jak wpływają na zakresy ruchomości, czucie czy siłę mięśniową. 

Łącząc wnioski z wywiadu i badania pacjenta postawimy hipotezę diagnostyczną, czyli wstępne założenie z czego wynika Twój problem. Odnosząc się do owej hipotezy, podejmujemy próbę terapii. Jeśli okaże się skuteczna, zaplanujemy wspólnie kolejne kroki procesu terapii. Jeśli terapeuta uzna to za stosowne, możesz otrzymać zadanie domowe w formie indywidualnie dobranych ćwiczeń lub zalecenia w zakresie zmiany codziennych nawyków.

Wychodzimy z założenia, że świadomy pacjent to pacjent, który lepiej reaguje na terapię i chętniej angażuje się w jej przebieg, dlatego staramy się zawsze tłumaczyć, co robimy w trakcie wizyty i w jakim celu.

Specjaliści tej metody

Jakub Durczak

Osteopata z ogromnym doświadczeniem klinicznym, pracujący zarówno z maluchami jak i osobami dorosłymi. Z sukcesem prowadzi także pacjentów z wadami postawy.

Marcel Mieszkalski

Osteopata w pełni oddany swojej pasji, pracujący z dorosłymi w zakresie terapii bólu, problemów żołądkowo-jelitowych i uroginekologicznych.

Jakub Kraszewski

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny, w trakcie studiów osteopatycznych. Posiada 16-letnie doświadczenie w terapii osób pacjentów, m.in. z zaburzeniami neurologicznymi, dolegliwościami bólowymi czy po urazach ortopedycznych.