Terapia manualna
Terapia manualna oferuje Ci bogaty wachlarz narzędzi terapeutycznych, wykorzystujących różnorodne bodźce manualne. Wykorzystujemy różnorodne formy mobilizacji i manipulacji stawowych, mobilizacje powięziowe i techniki mięśniowe. Działania te mają na celu zrównoważenie napięć w obszarze problemu i zmniejszenie obciążenia mechanicznego tkanek. Dobór technik terapeutycznych warunkuje kompleksowa diagnostyka pacjenta.
Kiedy wybrać tę formę terapii?
- Bóle stawów
- Choroba zwyrodnieniowo-wytwórcza
- Bóle i sztywność mięśniowa
- Napięcie mięśniowo-powięziowe
- Ograniczenia ruchomości stawów
- Dyskopatia
- Napięciowe bóle głowy
- Stan po urazie
- Stan po unieruchomieniu
- Drętwienia kończyn
- Problemy zgryzu i stawu skroniowo-żuchwowego
Jak wygląda wizyta w Health Point?
Wizytę rozpoczyna wywiad, który zwykle składa się z kilku części i pozwala terapeucie lepiej poznać Ciebie i środowisko, w którym na co dzień funkcjonujesz. Wśród pytań pojawią się takie, które będą nawiązywać do zgłaszanych przez Ciebie problemów, ale mogą się też pojawić pytania pozornie niezwiązane z dolegliwościami. To ważne, by możliwie kompleksowo poznać historię chorobową pacjenta, by nakreślić możliwe przyczyny, ale także w celu wykluczenia potencjalnych zagrożeń i przeciwwskazań do terapii.
Kolejnym krokiem jest badanie oparte o wizualną ocenę pacjenta, badanie manualne, funkcjonalne i testy specjalne. Mówiąc prościej, terapeuta oceni jak kształtują się napięcia w Twoim ciele, gdzie zaznaczają się w największym stopniu, jak wpływają na zakresy ruchomości, czucie czy siłę mięśniową.
Łącząc wnioski z wywiadu i badania pacjenta postawimy hipotezę diagnostyczną, czyli wstępne założenie z czego wynika Twój problem. Odnosząc się do owej hipotezy, podejmujemy próbę terapii. Jeśli okaże się skuteczna, zaplanujemy wspólnie kolejne kroki procesu terapii. Jeśli terapeuta uzna to za stosowne, możesz otrzymać zadanie domowe w formie indywidualnie dobranych ćwiczeń lub zalecenia w zakresie zmiany codziennych nawyków.
Wychodzimy z założenia, że świadomy pacjent to pacjent, który lepiej reaguje na terapię i chętniej angażuje się w jej przebieg, dlatego staramy się zawsze tłumaczyć, co robimy w trakcie wizyty i w jakim celu.
Specjaliści tej metody
Jakub Durczak
Marcel Mieszkalski
Justyna Podlasińska-Durczak
Sylwia Albrycht
Lub
Masz wątpliwości?
Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty, wybierz numer
i umów swoją wizytę.
Rejestracja czynna 8:00-20:00