Trening medyczny

Trening medyczny to podejście umożliwiające leczenie ruchem. Jesteśmy świadomi, że poruszanie się to nieodłączny element naszego życia. Dzięki treningowi medycznemu jesteśmy w stanie wspomóc proces leczenia, skorygować zaburzenia postawy i niewydajne wzorce ruchowe, ale także zredukować stres.

Kiedy wybrać tę formę terapii?

Jak wygląda wizyta w Health Point?

Wizytę rozpoczyna wywiad, który zwykle składa się z kilku części i pozwala terapeucie lepiej poznać Ciebie i środowisko, w którym na co dzień funkcjonujesz. Wśród pytań pojawią się takie, które będą nawiązywać do zgłaszanych przez Ciebie problemów, ale mogą się też pojawić pytania pozornie niezwiązane z dolegliwościami. To ważne, by możliwie kompleksowo poznać historię chorobową pacjenta, by nakreślić możliwe przyczyny, ale także w celu wykluczenia potencjalnych zagrożeń i przeciwwskazań do terapii. 

Kolejnym krokiem jest badanie oparte o wizualną ocenę pacjenta, badanie manualne, funkcjonalne i testy specjalne. Mówiąc prościej, terapeuta oceni jak kształtują się napięcia w Twoim ciele, gdzie zaznaczają się w największym stopniu, jak wpływają na zakresy ruchomości, czucie czy siłę mięśniową. 

Łącząc wnioski z wywiadu i badania pacjenta postawimy hipotezę diagnostyczną, czyli wstępne założenie z czego wynika Twój problem. Odnosząc się do owej hipotezy, podejmujemy próbę terapii. Jeśli okaże się skuteczna, zaplanujemy wspólnie kolejne kroki procesu terapii. Jeśli terapeuta uzna to za stosowne, możesz otrzymać zadanie domowe w formie indywidualnie dobranych ćwiczeń lub zalecenia w zakresie zmiany codziennych nawyków.

Wychodzimy z założenia, że świadomy pacjent to pacjent, który lepiej reaguje na terapię i chętniej angażuje się w jej przebieg, dlatego staramy się zawsze tłumaczyć, co robimy w trakcie wizyty i w jakim celu.

Specjaliści tej metody

Jakub Łaszcz

Fizjoterapeuta i trener, który pomoże Ci poradzić sobie z bólem kręgosłupa, biodra czy barku. W przypadku kontuzji lub operacji zadba o Twój powrót do zdrowia.

Jakub Kraszewski

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny, w trakcie studiów osteopatycznych. Posiada 16-letnie doświadczenie w terapii osób pacjentów, m.in. z zaburzeniami neurologicznymi, dolegliwościami bólowymi czy po urazach ortopedycznych.

Patryk Siemiątkowski

Fizjoterapeuta podchodzący kompleksowo do tematu zdrowia. Od początku procesu kształcenia pasjonuje się fizjologią ludzkiego organizmu, starając się poszerzać swoje spojrzenie na problemy bólowe.